Cubination   Osobní projekt
Projekt: Majitel Cubination mě kontaktoval s žádostí o kompletně nové logo a navazující identitu pro nově vzniklou společnost.

Cíl: Vytvořit logo a navazující prvky identity
Firma Cubination se specializuje na crackování a odemykání zabezpečených souborů. V identitě se promítne především důvěryhodnost, kvalita a přívětivost. Cubination operuje na lokálním i zahraničním trhu, proto vše musí být srozumitelné napříč kulturami i věkovými skupinami.
Průběh práce
Research -> návrhy na papíře -> zdokonalování návrhů v počítači -> finální úpravy -> následné rozvíjení identity
Research
V rámci researche bylo nezbytné najít jak obrázkové reference tak přímo konkurenční firmy. 
Výběr obrázků z researche
První návrhy
Vše začalo kreslením. V zásadě je jedno, jestli jde o klasickou tužku a papír či tablet. Důležité je používat ruku, protože tento způsob nemá žádné omezení. V grafických programech se už nachází svázání ve formě možností a rychlosti zápisu. Téměř vždy jde poznat, zda návrh loga nejdříve vznikal z ruky, nebo už začínal v počítači.
První návrhy, nejdříve pouhé náčrty rukou a poté zpracování v počítači
Po uspokojivém výsledku, co vznikl z ruky, se přesouvám do prostředí počítače a zdokonaluji své původní návrhy.
Finální logo
Finální logo vychází z původní podstaty předchozích návrhů. Odráží nejdůležitější přednosti firmy, ať už jde o spolehlivost, rychlost či profesionalitu. 
Finální logo a ikona
Ve více konkrétních ohledech může ikona odkazovat na písmeno C, motiv řetězu a odemčeného zámku. 
Rozložení symbolu na jednotlivé elementy
Celkovému dojmu nahrává i pečlivě zvolená barevnost. Tmavě modrá vyvolává pocity důvěry a jistoty, světle zelená spíše navozuje energii, rychlost a hladký průběh. Tato kontrastní barevná kompozice dodává celému projektu ten správný tón komunikace.
Barevné schéma
Rozvíjení brandingu
Po dokončení loga přišel čas na další práce se značkou a brandingem. Jako první jsem zpracoval sérii patternů, které se mohou aplikovat napříč všemi výstupy, ať už fyzickými nebo on-line.
Různé druhy patternů
Poté přišla na řadu jednoduchá animace vysvětlující poskytovanou službu. Jako poslední se řešil merch, zde je ukázáno, jak vypadaly korporátní trička.
Náhled animace
Návrh trička 
Zhodnocení
Tento projekt byl unikátní především nutností propojit důvěru a spolehlivost s tak citlivou tematikou, jako je odemykání osobních souborů. Bylo zapotřebí dát velký důraz na research a správné zpracování ikony a barev. 
Back to Top