KOBE   Školní projekt, vítězný návrh
Spolupráce: Ený Sojková, Anna Vokounová, Petra Veselá, Michaela Duffková
Má role v týmu: Idea maker, konzultant, zhotovitel log
Projekt: Majitel Kobe požádal školu, konkrétně ateliér grafického designu, aby mu studenti zhotovili nové logo a související identitu pro jeho projekty

Cíl: 1) Vytvořit značku Kobe gastro group tak, aby zastřešovala jednotlivé restaurace a vytvářela s nimi logický celek

2) Navrhnout redesign loga KOBE restaurace

3) Doporučit lehký facelift restaurace Sushi Noodles
Kobe gastro group je house of brands, který má ve svém portfoliu síť vyhlášených restaurací. Mezi tyto restaurace patří KOBE Steak Grill Sushi, Sushi Noodles, Francesco's the Art of Pizza a restaurace U Mamlasů. 
Inspirace
Na začátku projektu jsme se snažili shromáždit co nejvíce referencí, informací a inspirace. To vše potom tvořilo prezentaci čítající stovky obrázků.
Výběr obrázků z naší inspirace
Kvalitní research nám pomohl správně pochopit gastro průmysl. Díky tomu jsme mohli kvalitně komunikovat celý projekt.
První návrhy
Nejdříve jsme se rozhodli rozpracovat dvě odlišné varianty. Ta první se skládala z obrazového loga a jednotlivé části obsahovaly abstraktní motivy z restaurací. Druhý návrh působil víc luxusně díky kombinaci bezpatkového a patkového písma.
První dva návrhy na logo
Po zpětné vazbě jsme dostali za úkol více pracovat na druhé, luxusnější variantě. Prozkoumali jsme proto co nejvíc různých kombinací písem, abychom našli tu nejlepší kombinaci, co v sobě bude spojovat luxus, modernost a zároveň důvěru.
Různé varianty zdokonaleného loga, kdy jsme hledali ty správná písma
V úvahu jsme museli brát i cílovou skupinu. Ta byla především v rámci B2B, jevila se nám proto kombince písem jako nejlepší varianta. Pro partnery musí značka vypadat především důvěryhodně a spolehlivě. 
Finální návrh
Pro finální návrh nám nejlépe fungovala kombinace písem Freight Big Pro a Futura PT. Tato variace odkazuje na fusion různých světových kuchyní, navozuje pocit luxusu a kvality. 
Finální loga a ikona
Ikona v podobě písmene K v kruhu buse sloužit především jako spojovací prvek napříč restauracemi. Tato ikona představuje zastřešení značek a nedokončený kruh na neuzavřenost a unikátnost.
V rámci loga restaurací Kobe byla změněna původní doplňková písmová kompozice a hlavní logotyp prošel faceliftem.
Předchozí a nové logo
Pro luxusní pobočku Kobe byla navrhnuta změna textury písma za zlatou fólii. Takový způsob reprodukce by fungoval především na tiskovinách. V onlinu by se mohla použít zástupná zlatá barva. Toto odlišení nám přišlo jako nejlepší, z důvodu návaznosti na klasickou variantu restaurace s dostatečným naznačením luxusu a kvality.
Nová loga normální a luxusní varianty restaurací
Faceliftem prošlo také logo Sushi Noodles. Opět jsme odstranili přebytečnou písmovou kompozici, změnili písmo na modernější variantu a lehce upravili symbol v celkové kompozici. Symbol nyní více připomíná dynamiku a rychlost (jedná se o fastfood restauraci), symboliku krájení a připravovaní sushi a v neposlední řadě díky svému zkosení i hůlky.
Předchozí a nové logo
Uzavření soutěže
Klientovi se návrhy natolik líbily, že je zvolil jako výherní. Celkově bylo složeno 12 týmů napříč ročníky, tudíž zde byla poměrně velká konkurence. Přesto se nám povedlo vypracovat osobitou hlavní značku Kobe gastro group, která zapůsobí na všechny partnery a dílčí loga restaurací, které ocení především zákazníci.
Na konci druhého semestru to byl jeden z nejpovedenějších projektů, které na škole za celý rok vznikl. Byl jsem proto dotázán ze strany školy, jestli bych nemohl udělat velký banner na Náplavku. Tam se totiž každoročně koná výstava nejlepších prací studentů a já měl zpracovat výstupy.
Banner na výstavu na Náplavku
Na banner jsem dal vše co mi přišlo důležité. Lehce jsem popsal celou identitu a její fungování, přidal kvalitní fotografie pro náznak atmosféry a přidal různé vizuály.
Fotografie přímo z výstavy na Náplavce
Back to Top